Web Analytics
BallinaLirohet Burdushi, ja si po duket pas daljes në liri

Lirohet Burdushi, ja si po duket pas daljes në liri

Mjeku popullor Hysri Peqani apo i njohur ne publik si ‘Burdushi’ është liruar nga bu, rgu.

Njoftimin për lirimin e tij e bëri avokati mbrojtës, Asdren Hoxha.

Ai shpërndau një fotografi me Burdushin, duke thënë se tashmë është liruar.

Me 8 nëntor 2019, Gjykata Themelore në Prizren e shpalli Burdushin fajtor për mashtrim.

Me këtë rast ai u dë, nua me një vit bu, rgim dhe gjobë prej 5 mijë eurove, ku edhe iu ndalua ushtrimi i profesionit në kohëzgjatje prej tri vjetësh.

Por Gjykata e Apelit e kishte kthyer në rigjykim rastin e tij, pasi që Gjykata e Prizrenit e kishte shpallur fajtor dhe e kishte dëc nuar me 1 vit bu, rgim efektiv dhe gjobë 1 mijë e 500 euro./Indeksonline/

Rrjetet Sociale

630,251FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit