-3.1 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina LAJME Lot gëzimi në çadrën e emergjencës në Manëz...E mbijetuara nga tërmeti sjell...

Lot gëzimi në çadrën e emergjencës në Manëz…E mbijetuara nga tërmeti sjell në jetë Ajsel

Mrekullia e jetës…

Në mesin e tragjedisë, teksa dhjetëra familje janë në lot për jetët e humbura nën rrënoja, e të tjerë janë strehuar nga shteti pas dëmeve në banesat e tyre nga tërmeti, Ajseli i ka sjellë gëzim familjes Sula.

Nëna e saj e prekur nga tërmeti, ka sjellë në jetë fëmijën e saj, vajzën Ajsel.

Familja Sula ka mbetur e pastrehë si pasojë e tërmetit dhe është strehuar në çadrën e emergjencës në Manëz.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bëri të ditur se vajza e tyre që gëzon shëndet të plotë bashkë me mami Ardjanën”

“Ajsel ti nuk do jesh kurrë vetëm”, shkruan ministrja.

609,033FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

E mahnitshme: Kirurgët britanezë shpëtojnë vajzën e lindur me zemër jashtë

Kirurgët në Britani kanë shpëtuar jetën e një fëmije që ka lindur me zemrën e saj jashtë trupit. Kjo si rezultat i një gjendjeje të...
web
analytics