Lukaku një bishë e vërtetë, Inter 4:2 Crotone

Interi e a rritur në 4:2 epërsinë kundër Crotones, në një ndeshje të Serie A që po zhvillohet momentalisht në San Siro.

Romelu Lukaku shënoi për 4:2 në minutën e 64-të, raporton Gazeta Express.

Sulmuesi belg e përdori forcën dhe tekniken për ta dribluar mbrojtësen e Crotones para se të shënonte përballë portierit.