Lumir Abdixhiku sot feston ditëlindjen, kaq vite mbushi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lumir Abdixhiku sot feston ditëlindjen, ai mbushi 39 vite.

 

Lumir Abdixhiku ka lindur me 22 prill në vitin 1983, vitin e kaluar ai mori postin si udhëheqës i partisë duke u zgjedhur nga anëtaret e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Theksojmë se, pas dorëheqjes së Isa Mustafës dhe pas rezultateve të dobëta në zgjedhjet e 14 shkurtit, duke u renditur partia e tretë, Abdixhiku u bë Kryetar i Partisë.

Ndryshe, ai është kryetari më i ri i LDK-së që nga themelimi i kësaj partie, rikujtojmë se, Lumir Abdixhiku është i martuar me Albina Kastratin dhe çifti kanë dy vajza.