Web Analytics
BallinaMaliqi mesazh drejtuar VV dhe LDK: "Ai që lëshon pe do të...

Maliqi mesazh drejtuar VV dhe LDK: “Ai që lëshon pe do të jetë fitues kurse kokëforti humbës”

Analisti politik Shkëlzen Maliqi ka bërë një status ku iu ka dërguar mesazh partive që nuk po e bëjnë koalicionin, shkruan “InfoKosova”.

Kanë kaluar më shumë se tre muaj që kur Lëvizja Vetëvendosje doli fituese e zgjedhjeve të 6 tetorit 2019, por akoma nuk ka arritur që të bëj ndonjë marrëveshje me LDK-në për të bashkëqeverisur.

Akoma tash e më shumë se tre muaj këto dy parti nuk po bëjnë marrëveshje edhe pse kjo marrëveshje mendohej se ishte shumë afër, tani si duket është shumë larg.

Ndërsa Maliqi në postimin e tij në facebook shkruan: “Ai që lëshon pe në bllokadën aktuale të bërjes së koalicionit do të jetë fitues te votuesit e zhgënjyer postzgjedhor, kurse kokëforti humbës.”./InfoKosova/

https://www.facebook.com/shkelzen.maliqi/posts/10218348886007114

Rrjetet Sociale

630,252FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit