Web Analytics
Ballina“Marku s’mund të lidhë as këpucët e mia”, boksieri i famshëm i...

“Marku s’mund të lidhë as këpucët e mia”, boksieri i famshëm i kërkon meç mbretit shqiptar

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka arritur ta mbrojë titullin e kampionit të botës në peshat e lehta në IBF.

Kampionit shqiptar i ka ardhur një sfidë e hapur nga boksieri anglez Chris Kongo, derisa ky i fundit po shihte ndeshjen foli ashpër për Markun dhe i kërkoi duel.

“Marku thotë se kanë frikë dhe po i shmangen, por s’është e vërtetë.

Unë nuk i shmangem askujt, ja ku jam, gati të përballem me të.

Jam futur dhe në ndeshje që e dija se mund ta humbisja, por guxova”, është shprehur Kongo.

“Jam kthyer me fitore dhe jam gati.

E pash përformancën e tij, ai po humbiste, kishte një përformancën të dobët dhe e them me bindje”, shtoi ai.

“Dua të ndeshem me të, ja ku jam.

Me këtë performancë Florian Marku nuk mund të lidhë dot as këpucët e mia.

Ai ka frikë prej meje dhe po fshihet”.

Chris Kongo është i 38 në renditje.

Ai është më lart se Marku në klasifikim.

Kongo ka 13 fitore dhe një humbje. /Klankosova

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit