Web Analytics
BallinaUncategorizedMbajeni dorën drejt, ngreheni gishtin tregues dhe shikoni çfarë ndodhë

Mbajeni dorën drejt, ngreheni gishtin tregues dhe shikoni çfarë ndodhë

Shikoni duart tuaja. Çfarë shihni? Nëse përgjigja juaj është “vetëm duart e mia”, atëherë pyeteni një refleksolog.

Ata do t’ju tregojnë se ekzistojnë, sipas hulumtimeve, shumë pika aktive të cilat ju mundësojnë të keni kontroll mbi mendjen dhe trupin tuaj.

Ndër këto janë edhe duart, e në veçanti gishti tregues.

Gishti tregues i kontrollon dhimbjet e muskujve, e gjithashtu edhe ndjenjat e zhgënjimit, frikës dhe trupërimit.

Siç tregohet nga studimet e kryera nga Universiteti i Minesotas, pacientët me dhimbje shpine dhe të muskujve ishin ndjerë më mirë pas një cikli me terapi refleksi.

Mjafton ta ngrihni gishtin tregues me dorën tjetër për pesë minuta dhe do ta ndjeni një lehtësim në dhimbjet që i ndjeni.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit