Mbani lotët! 2-vjeçari ndërron jetë, qielli ”zbukurohet” në nder të tij/ Ja si

Fëmija i vogël, rasti i të cilit kishte tërhequr vëmendjen e gjithë botës ditët e fundit, është ndarë nga jeta.

Lajmin për vdekjen e Alfie Evans, e dhanë prindërit e tij, Kate dhe Thomas Evans, nëpërmjet një statusi në Facebook.

Por rasti i tij preku zemrat e miliona njerëzve, teksa qindra prej tyre janë bërë bashkë dhe kanë hedhur në ajër tullumbace në shenjë respekti për vogëlushin e ndjerë, që mbijetoi për disa ditë edhe pas fikjes së aparaturave që e mbanin gjallë.