Me mëngjes, qindra kosovarë ia mësyjnë vendit për të blerë miell

Pas konfirmimit të dy rasteve me koronavirus në Kosovë, tashmë kanë filluar të ndërmerren masa parandaluese.

Edhe ditën e sotme me mëngjes qytetarët të shumtë janë para duke bërë blerjet e nevojshme për furnizim të mjaftueshëm.

Në disa video të dërguara në Indeksonline shihen kolona të gjata të veturave në komuna të ndryshme në Kosovë, të cilët po presin për të blerë miell.

Ndryshe, me vendimin e Qeverisë janë ndaluar hyrjet dhe daljet në komunën e Klinës dhe Vitisë, qytetet këto nga ku vijnë dy qytetarët e infektuar me koronavirus./Indeksonline/

Me mëngjes, kosovarët ia mësyjnë vendit për të blerë miell … kolona të gjata nëpër komuna të ndryshme të Kosovës

Me mëngjes, kosovarët ia mësyjnë vendit për të blerë miell … kolona të gjata nëpër komuna të ndryshme të Kosovës

Gepostet von IndeksOnline am Samstag, 14. März 2020