Web Analytics
BallinaSHOWBIZBig Brother Vip Albania LiveMe veprimin e fundit produksioni Big Brother Albania i "friksohet" produksionit të...

Me veprimin e fundit produksioni Big Brother Albania i “friksohet” produksionit të Big Brother Kosova!

Dhjetori eshte muaji i cili i bashkone dy fillimet e spektakleve me te ndjekur ne shqiptari, ate te Big Brother Vip Kosova 1 dhe Big Brother Vip Albania 2. Njera nis me 5 dhjetor ndersa tjetra me 24 dhjetor. Pas 103 ditesh rrugetimi i BBVK perfundoj mbreme duke shpallur fitues reperin Stresi.

Stresi ishte banori i fundit i cili u be pjese ne Big Brother Koosva, ne naten e pare. Hyrja e tij beri nje buje te madhe ne media duke u komentuar qe nga 5 dhjetori e deri me sot. Vemendja ndaj tij ishte e madhe pas cdo situate te ngjare brenda shtepis me te famshme ne Kosove, shkruan InfoKosova.

Nje jave para se te perfundoj ky rrugetim, Big Brother Vip Albania ka bere nje hap interesant. Qe nga fillimi i transmetimit te primeve, BBVA ka mbyllur per territorin e Kosoves, duke mos lejuar transmetimin ne platformen Youtube, duke lejuar vetem disa video te shkurta gjate perbledhjes ditore. Por para nje jave qendron ndrysh kjo gje, pasi BBVK perfundoj, BBVA lejoj primet e fundit per shikuesit kosovar., shkruan InfoKosova.

Sic duket me kete gje, Big Brother Vip Albania, iu qenka ‘friksuar’ paksa Big Brother Vip Koosva! Se sa ka pas ndikim produksioni i Kosoves ndaj atij te Shqiperise mbetet te shihet! Kujtojme se Stresi ka fituar 160 mije euro nga cmimi i madh prej 200 mije euro, ndersa 40 mije euro shkuan per kater finalistet nga 10 mije euro te cilet ishin Vedati, Xhuli, Artani dhe Mbresa./InfoKosova/

Rrjetet Sociale

630,680FansaPëlqeje
28,198NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit