Meda feston ditëlindjen, kaq vite mushi ai sot!

Meda dhe Lulja njihen si një çift që mirëkuptohen dhe kanë respekt për njëri-tjetrin, ku kjo tregohet më së miri përmes viteve jo të pakta martese.

Dashuria e tyre vihet në pah edhe më shumë kur ndonjëri ka ditë të veçantë, e që këtë herë kjo ditë i takon Medës.

Kjo pasi që ai sot feston ditëlindjen.

Kengetari sot mbush 43 vite ndersa mori urime te shumta nga familjar, miq e koleg./kosovarja