Meda na prezanton me mbesën e tij, kaq e bukur qenka

Këngëtari i njohur Meda po vazhdon të konsiderohet si njëri ndër më të popullarizuarit në estradën kosovare.

Muzika e bukur që prodhon dhe tematikat që shtjellon në këngët e tij e kanë bërë një zë tejet të dashur për publikun.

Këngëtari me prejardhje nga Deçani jo rrallë herë na ka prezantuar edhe me familjarët e tij.

Të gjithë e njohin bashkëshorten e tij Lulen, po ashtu fëmijët e tij, ndër të tjera edhe për prindërit e Medës është shkruar mjaft shpesh.

Por, tani radha i erdhi mbësës së tij.

Meda sjellë një imazh të këndshëm bashkë me bukuroshen e familes Pergjeqaj./Kosovarja/