Melania feston 50 vjetorin, ja si e uron Presidenti Donald Trump

Me anë të një postimi në Twitter, Presidenti i SHBA-ve, i uroi ditëlindjen bashkëshortes së tij, Melina Trump.

“Gëzuar ditëlindjen Melania, Zonja jonë e Parë e Shkëlqyer!”, shkroi Shefi i Shtëpisë së Bardhë.

Melania, feston sot ditëlindjen e saj të 50.

Sakaq, çifti Trump është takuar për herë të parë në Nju Jork në vitin 1998.

Ata u fejuan në vitin 2004 dhe një vit më vonë u martuan.

Nga kjo martesë çifti ka dhe një djalë 14 vjeçar të quajtur Barron William.