Web Analytics
BallinaLAJMEMëngjeset dhe mbrëmjet e ftohta, temperatura gjatës ditës deri 20 gradë

Mëngjeset dhe mbrëmjet e ftohta, temperatura gjatës ditës deri 20 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se këto ditë do të ketë stabilizim të motit, mëngjeset parashihen të jenë relativisht të freskëta dhe në shumë vende mund të paraqitet mjegulla, kryesisht ultësirave.

IHK njofton se vranësira do të ketë vetëm në stadet e larta të Troposferës. Lagështia relative mesatare ditore parashihet t’i shënoj vlerat rreth normales,(50-75%), ndërsa sa i përket presionit atmosferik, vlerat e saj mbeten mbi normalen (1013mb).

Temperaturat minimale sot do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius. /Telegrafi/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit