Web Analytics
BallinaUncategorizedMerimanga e frikshme në momentin e largimit të lëkurës së vjetër

Merimanga e frikshme në momentin e largimit të lëkurës së vjetër

Ata që frikësohen nga merimangat, të mos e shohin këtë tarentulë meksikane teksa largon lëkurën e vjetër.

Insekti gjigant e kryen këtë proces, pasi që i rriten pjesët e ndryshme të trupit, ndërsa mbështjellësi mbetet i njëjti.

Para se t’i vijë koha për këtë zhveshje, nuk hanë për dy javë që të bie në peshë, për ta pasur sa më të lehtë dhe pa komplikime.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit