Merimanga shumëngjyrëshe pozon për një fotograf

Merimanga e vogël ka vetëm 0,75 cm gjatësi, por ajo përbëhet nga ngjyrat e saj të ndritshme në rozë, blu, vjollcë, të kuqe dhe portokalli.

Dhe fotografi amator Pavan Tavrekere, 31-vjeç, u mahnit aq shumë nga merimanga e vogël, sa që vendosi që ai duhej të tregonte se sa e gjallë ishte.

Pavan, nga Bangalore, India, vuri re merimangën në rajonin JP Nagar të qytetit, dhe tha se ai ishte befasuar kur e pa për herë të parë, raporton “Metro”.

Ai tha: “Ishte një trazirë ngjyrash dhe shoku i vogël nuk dukej të qëndronte në një vend për më shumë se tre sekonda.

Gjithë sa dija ishte se duhej të bëja disa të shtëna, për t’u treguar entuziastëve të tjerë të merimangës atë që kisha gjetur”.

Ai shtoi: “Ato në fillim janë mjaft të skuqura dhe kurrë nuk qëndrojnë në një vend për më shumë se disa minuta.

Ajo u zhduk nën gjethet e thata në tokë”.

Pavan, një entuziast fotografie që punon në një kompani të IT, shtoi se merimangat e vogla janë mjaft të zakonshme midis shkurtit dhe prillit të çdo viti. /Lajmi.net/