Web Analytics
BallinaUncategorizedMesazhi i pazakontë që ua shpëtoi jetën alpinistëve që kishin humbur në...

Mesazhi i pazakontë që ua shpëtoi jetën alpinistëve që kishin humbur në male

“Dërgona fotografi pa rroba” është kërkesa e zakonshme që disa djem ua kërkojnë në rrjetet sociale femrave.

Por, nganjëherë mund të përdoret edhe për raste të pazakonta.

Dy alpinistë dhe qeni i tyre janë shpëtuar nga një helikopter që po fluturonte mbi malet Kaules në San Diego, pasi kishin humbur rrugën.

Pasi e kishin vërejtur se një helikopter i një televizioni po fluturonte mbi kokat e tyre, atyre u ra ndërmend që me gurë ta shkruajnë porosinë me qëllim që t’ia tërheq vëmendjen pilotit.

Por, në vend se të shkruajnë mesazhin standard “ndihmë”, ata kishin shkruar “na dërgoni foto pa rroba” (send nudes plz).

Dhe pasi që piloti vërejti mesazhin e tyre, menjëherë i telefonoi ekipeve të shpëtimit të cilët arritën në vend e ngjarjes dhe i nxorën nga malet.

Shiko Videon:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit