Milaim Zeka: VV-ja po rren më shumë se krejt partitë, dialogu 1000 herë më i keq se në kohën e Thaçit dhe Mustafës

Gazetari, Milaim Zeka, thotë se VV-ja po rren më shumë se krejt partitë e tjera.

Zeka thotë se i njëjti nuk po tregon asgjë çfarë i thonë ndërkombëtarët në lidhje me dialogun.

“Partite tjera rrejshin puna e tenderave, ama kur eshte fjala per dialogun me Serbi, kush ka kuptu, ata e kane thane te verteten deri ne nje fare mase.

Psh thoshin qe dialogu nenkupton “kompromis te dhimbeshem”! Albini po e thote vetem verzionin e vet.

Asnje fjale çka po i thone nderkombetaret.

Asnje brenge qe dialogu eshte 1000 here me keq se sa ne kohen e Thaçit e Isa Mustafes” shkruan Zeka.

Postimi i plotë:

VV-ja po rrene ma shume se sa krejte partite tjeraRrena, sipas librave te shenjte, eshte gjeja me e denueshme nga ana e Zotit.

Duke e rrejte qytetarin e Kosoves, qe doren ne zemer, ky popull vetem rrenes i beson, partite politike e kequdheheqen kete vend.

Ama kampion i rrenes, po deshmohet qe eshte VV-ja.

Partite tjera rrejshin puna e tenderave, ama kur eshte fjala per dialogun me Serbi, kush ka kuptu, ata e kane thane te verteten deri ne nje fare mase.

Psh thoshin qe dialogu nenkupton “kompromis te dhimbeshem”! Albini po e thote vetem verzionin e vet.

Asnje fjale çka po i thone nderkombetaret.

Asnje brenge qe dialogu eshte 1000 here me keq se sa ne kohen e Thaçit e Isa Mustafes.
Kendej jemi.

Prap do flasim…!!!/Blic