Web Analytics
BallinaMilazim Krasniqi jep emrin që sipas tij është i duhuri për ta...

Milazim Krasniqi jep emrin që sipas tij është i duhuri për ta udhëhequr LDK-në

Njëri nga themeluesit e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Milazim Krasniqi, ka “befasuar” me emrat që duhet ta udhëheqin këtë parti, pas dorëheqjes së Isa Mustafës.

Pas rezultatit më të dobët në histori të LDK-së, kryetari i saj Isa Mustafa dhe kryesia kanë paraqitur dorëheqjen, për t’i hapur rrugë një reforme në parti.

E sipas Krasniqit, LDK-së i duhet një reformë e shpejtë dhe kryetar legjitim, që sipas tij duhet të jenë Jerliu që ka qenë nënkryetar i LDK-së në kohën e Rugovës ose Gagica ish-nënkryetar i kësaj partie në Gjermani.

“LDK-ja duhet të shkoj sa më shpejt në një proces zgjedhor.

LDK-së i duhet një lider legjitim.

Për shijen time kryetar i LDK-së do të duhej të kthehej Naim Jerliu ose Haviz Gagica që ka qenë nënkryetar i LDK-së në kohën e Rugovës” ka shtuar Krasniqi.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit