Web Analytics
BallinaMilazim Krasniqi: VV ka çuditë dynjanë, LDK-në nuk mund ta mposht me...

Milazim Krasniqi: VV ka çuditë dynjanë, LDK-në nuk mund ta mposht me propagandë

Profesori universitar, Milazim Krasniqi, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka çuditur botën kur është bllokuar nga kërkesa e LDK-së.

Sipas tij, LDK-ja kërkonte vetëm një zotim për presidentin, pas një viti.

“LVV-ja ka çuditur dynjanë, kur është bllokuar nga një kërkesë e LDK-së, e cila kërkonte vetëm një zotim për presidentin, pas një viti.

Në vend se ta formonte Qeverinë shpejt e të fillonte zbatimin e programit, LVV-ja u kurthua e u harxhua në atë kërkesë.

Tentoi t’i bënte presion LDK-së, me gjoja sondazhe, me luftë psikologjike e propagandë”, ka shkruar ai në Facebook.

Postimet e tij:

1. Shkalla e lartë e mosbesimit ndërmjet LDK e LVV po e bën të veten: LVV po e humb fitoren në tavolinë, LDK po hakmirret, për dhunën që ka ushtruar LVV kundër saj, kur Isa Mustafa ishte kryeministër.

Edhe nëse arrihet marrëveshje ndërmjet tyre, një gjë tashmë është e qartë:në të ardhmen partitë duhet të mendojnë dy herë para se të bëjnë veprime të pamenduara, sepse krijojnë mosbesim, ndërsa mosbesimi e rritë dëshirën për hakmarrje.

Pra, kjo që po ndodhë mes LVV e LDK nuk është politikë.

Është qërim hesapesh, për një kontest të dikurshëm.

(E marr me mend që militantat e LVV nervozohen prapë me mua, sepse nuk arrijnë ta kuptojnë realitetin. Ama, sinqerisht u them se kam pasë qejf ta merrte detyrën e kryeminsitrit Kurti, jo se besoj që do të qeveriste mirë, po për kurreshtje intelektuale.)

https://www.facebook.com/milazim.krasniqi.12/posts/2615741211876077

2. LVV ka çuditë dynjanë, kur është bllokuar nga një kërkesë e LDK-së, e cila kërkonte vetëm një zotim për presidentin, pas një viti.

Në vend se ta formonte qeverinë shpejt e të fillonte zbatimin e programit, LVV u kurthua e u harxhua në atë kërkesë.

Tentoi t’i bënte presion LDK-së, me gjojasondazhe, me luftë psikologjike e propagandë.

Të gjitha ato veprime ishin gabim.

Si fitues i zgjedhjeve dhe si yll moral i politikës, Kurti do të duhej ta niste menjëherë qeverisjen.

Nëse do të qeveriste me sukses, do t’i diktonte më lehtë kushtet për presidentin.

Por jo kështu.

Ata që e njohin LDK-në, e dinë se ajo edhe kur është e ngathtë dhe e hutuar, prapë është e pashantazhueshme.

LDK është e brymosur me idenë e misionarizmit rugovist.

Nuk është mposhtur me dhunë, aq më pak mund të mposhtet me propagandë.

Në fakt, ashtu ajo vetëm kompaktësohet.

https://www.facebook.com/milazim.krasniqi.12/posts/2615782131871985

Rrjetet Sociale

630,264FansaPëlqeje
28,212NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit