Web Analytics
BallinaMomenti i tërmetit të fuqishëm në Turqi

Momenti i tërmetit të fuqishëm në Turqi

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mbrëmë Turqinë.

Sipas raportimeve në media numri i viktimave ka shkuar në 19.

Tërmeti me magnitudë 6.8 të shkallës rihter rrëzoi me dhjetëra ndërtesa dhe provinca Elazig është më e prekura se të tjerat.

Lëkundjet e forta zgjatën 40 sekonda thuhet në një raport.

Operacionet e kërkim-shpëtimit vazhdojnë në terren.

Tërmeti u ndje edhe në shtete të tjera si Siria, Armenia dhe Iraku, dhe ka krijuar panik në shumë qytete duke bërë që banorët të lenë banesat e tyre.

Në pamjet e publikuara, shihet se banorët janë në panik dhe kanë dalë të gjithë në rrugë.

Shiko Videot:

https://www.facebook.com/vipaklips/videos/471019527140349/

https://www.facebook.com/vipaklips/videos/164293864899857/

Rrjetet Sociale

630,279FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit