Moore takon Kurtin: Asnjë mik më i mirë për Kosovën se Britania

Kryeministri i ri, Albin Kurti, ka takuar sot në Munih Drejtorin e Përgjithshëm për Çështje Politike në Ministrinë e Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, Richard Moore.

Moore nëpërmjet një postimi në Tëitter ka uruar Kurtin për programin e qeverisjes së tij, njofton Klan Kosova.

“Takim i shkëlqyeshëm me kryeministrin e kosovar @albinkurti @ # MSC2020.

I urova për programin e qeverisë së tij të re dhe nevojën e diskutuar për të ringjallur bisedimet me Serbinë.

Asnjë mik më i mirë i #Kosovës sesa #UK. 🇽🇰