Morena Taraku kërkon lirimin e Stresit: Zemra e tij meriton dashuri jo…

Reperi i njohur nga Shqipëria, Arkimed Lushaj ditën e djeshme (e shtunë) u arrestua gjatë protestës së Partisë Demokratike.

Duke qenë se e ka bërë të ditur bindjen e tij politike, artisti nuk i ka shpëtuar Policisë as në këtë protestë.

Stresi (nofka e tij) ka publikuar një video në InstaStory ku thotë se nuk ka bërë asgjë dhe kërkon apel edhe nga mediat që kjo të pasqyrohet.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar ‘motra’ apo shoqja e ngushtë e artistit, Morena Taraku, e cila ka treguar mbështetje ndaj tij duke kërkuar që të lirohet ‘vëllau’./Kosovarja/

Shiko foton per reagimin e saj: