Web Analytics
BallinaLAJMI I FUNDITMot i vranët dhe me shi ne Kosove

Mot i vranët dhe me shi ne Kosove

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në pjesën e parë të ditës parashihen reshje shiu.

IHK njofton se në orët e pasdites pritet të bie intensiteti i reshjeve të shiut, ndërkaq në juglindje dhe lindje të vendit nuk parashihet të ketë fare.

Temperaturat minimale do të luhaten ndërmjet 1 dhe 3 gradë, ndërkaq maksimalet do të jenë ndërmjet 3 dhe 5 gradë Celsius.

Gjatë këtyre pesë ditëve të parashikimit parashihet do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9 m|s. /Telegrafi/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit