3.3 C
Kosovo
E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Uncategorized Motra e Aida Doçit, Vanesa e "çmendi" Turqinë me zërin e saj!

Motra e Aida Doçit, Vanesa e “çmendi” Turqinë me zërin e saj!

Vanesa Doçi është duke thyer rekord dëgjueshmërie me këngën e saj “Aramam”, këngë kjo e kënduar fillimisht nga këngëtari i madh turk Ibrahim Tatlises.

Mediat turke kanë bërë edhe lajme e reportazhe televizive pë motrën e Aidës, Vanesën.

Këngëtarja shqiptare Vanesa Doçi edhe pse mjaft e re në moshë, vetëm 13 vjeçare, ka arritur vëmendje të madhe me zërin dhe talentin e saj në muzikë.

Ajo njëherit është motra e këngëtares Aida Doçi.

Vanesa me këngën e legjendës turke Ibrahim Tatlises, ‘Aramam’ të cilën e këndoi gjatë një emisioni televiziv morri vëmendje të madhe, duke marrë afrër 50 milionë shikime në Youtube.

Kjo nuk la pa rënë në sy edhe nga mediat turke, saktësisht ‘Kanal D’ medium i njohur në Turqi, që së fundmi e promovoi këngëtaren me fjalët më të mira për të, dhe talentin e saj në muzikë.

“Tashme endrra jote po behet realitet, Zot Faleminderit.

Ehhh tasht edhe nese kariera ime perfundon nuk brengosem, sepse qellimi im dhe deshira ime me e madhe eshte qe ju familja ime te arrini sa me larte dhe me faqe te bardhe! Elhamdulilah” : Ka shkruar motra e saj Aida në llogarinë e saj në Instagram, duke u shprehur krenare me këtë arritje të saj.

608,993FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Merkel: Vendet e BE-së të bashkëpunojnë për ndryshimin e klimës

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të veprojnë së bashku kundër ndryshimit të klimës, nëse dëshirojnë të luajnë një rol kryesor në këtë çështje,...
web
analytics