Web Analytics
BallinaSPORTMourinho zbulon mesazhin që ia kishte dërguar Dybalas kur ishte te Juventusi

Mourinho zbulon mesazhin që ia kishte dërguar Dybalas kur ishte te Juventusi

Jose Mourinho është plot lëvdata për Paulo Dybalan, Tammy Abrahamin dhe Roger Ibanez pas fitores 3-0 të Romës ndaj Monzas, duke zbuluar gjithashtu mesazhin që i kishte dhënë La Joyas në Juventus sezonin e kaluar.

Giallorossët mbeten të pamposhtur, kanë pësuar vetëm një gol në katër ndeshje dhe në këtë moment janë në krye të tabelës pas fitores 3-0 ndaj Monzës.

Dybala e përfundoi ndeshjen me një dygolësh në pjesën e parë, e ndjekur nga një goditje me kokë të Roger Ibanez në pjesën e parë.

Mourinho dhe Dybala u panë duke qeshur kur sulmuesi u zëvendësua, kështu që çfarë i thanë njëri-tjetrit?

“Sezonin e kaluar, kur Juventusi luajti këtu në Olimpico dhe ai u zëvendësua, unë i thashë: ‘Ti je shumë i mirë, djalosh’. Kështu që sonte thashë të njëjtën gjë. Ne buzëqeshëm sepse kujtuam se ai tashmë po shënonte në këtë stadium”, shpjegoi Mourinho për DAZN.

“Shpesh merr talent që është i izoluar brenda ekipit, por Paulo është një talent i madh që luan me dhe për ekipin. Edhe pse nuk është ndërtuar për këtë, ai ndihmon në mbrojtje me punë të jashtëzakonshme”.

“Ai ka një histori lëndimesh, por ai është duke u përmirësuar tani. Mendoj se kjo është një shenjë e asaj që do të vijë në Katar për Kupën e Botës. Ndoshta Lionel Scaloni duhet të më dërgojë disa shishe verë, sepse ai do të ketë një lojtar fantastik në dispozicion”.

Pas një vargu fitoresh 1-0 dhe barazimit 1-1 me Juventusin, kjo ishte fitorja e parë vërtet komode për Romën.

“Ishte një ndeshje më e vështirë sesa mund të sugjeronte rezultati. Monza na krijoi probleme me zotërimin e tyre, ne duhej të shtypnim në një mënyrë tjetër. Monza është një skuadër shumë interesante, ne mbajtëm ekuilibrin tonë dhe ngadalë po arrijmë atje”.

Mourinho ishte shumë kritik ndaj lojtarëve të tij pas barazimit 1-1 ndaj Juventusit, duke thënë se ai kishte ‘turp’ për lojtarët e tij dhe në veçanti duke veçuar Tammy Abrahamin, kështu që sot ai mori një mënyrë tjetër.

“Dua të them gjithashtu se më pëlqeu mënyra se si luajti Tammy Abraham sot, ky ishte Tammy im sonte. Natyrisht, kjo është mbrëmja e Paulos, por Tammy ishte fantastik”, ka shtuar më tej Special One. /TG/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit