Mozzik i bën thirrje barnatoreve, spitaleve dhe dyqaneve që t’ja hapin zemrën popullit

Pasi rezultuan pozitiv rastet e para me koronavirus në Kosovë, shumë barnatore e dyqane filluan t’i rrisin çmimet e tyre.

Mozzik ka një kërkesë për barnatoret, spitalet dhe dyqanet ushqimore.

Ai thotë që spitalet t’i bëjnë analizat dhe kontrollat pa pagesë vetëm një ditë, barnatoret për secilën familje të japin falas barna dhe mjete mbrojtëse, ndërsa dyqanet ushqimore – ushqim falas për familjet vetëm për një ditë.

Më poshtë mund ta shikoni postimin e tij të plotë./Indeksonline/