Web Analytics
BallinaMrekulli! Gruaja shtatzënë nxirret e gjallë pas 12 orësh nën rrënoja

Mrekulli! Gruaja shtatzënë nxirret e gjallë pas 12 orësh nën rrënoja

Edhe në fatkeqësi ka mrekulli.

Pas tërmetit të fuqishëm me magnitudë 6.8 të shkallës rihter, Turqia po kalon momente të vështira.

Deri tani kanë humbur jetën 22 persona dhe ky numër mund të rritet pasi ka ende trupa të pajetë nën rrënoja.

Gjithsesi, ka pasur edhe nga ato persona me fat që kanë arritur të dalin gjallë nga rrënojat edhe pse kanë qëndruar gjatë aty.

Një grua shtatzënë ka mundur të mbijetojë dhe të dalë e gjallë, edhe pse ka qëndruar 12 orë nën rrënoja.

Gjithashtu një fëmijë është shpëtuar në Malatya.

Deri tani, në Elazig janë shpëtuar 8 persona.

Rasti i shpëtimit të gruas shtatzënë është një mrekulli, duke marrë parasysh edhe gjendjen e saj shëndetësore.

Rrjetet Sociale

630,821FansaPëlqeje
28,187NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit