Muzikanti i njohur vdes nga koronavirusi

Koronavirusi ia mori jetën muzikantit të njohur.

Muzikanti Cy Tucker, 76 vjeç, i cili më parë ka luajtur me The Beatles, ka vdekur nga koronavirus.

Liverpool Echo raporton se rocker u sëmur me simptoma COVID-19 një javë më parë para se të vdiste në Spitalin Royal Liverpool të hënën.

Ai besohet të jetë personi i parë që vdiq nga virusi fatal në Liverpool.

Wasshtë konfirmuar se ai më parë kishte vuajtur me shëndet të dobët, përfshirë diabetin dhe problemet e zemrës, dhe për shkak të moshës së tij konsiderohej të ishte me rrezik të lartë.

Duke folur për Liverpool Echo, familja e Cy të prekur thellësisht thanë: ‘Si familje, ne jemi shkatërruar në humbjen e papritur të burrit, vjehrrit, stërnipit, vëllait dhe mikut që preku kaq shumë jetë përmes muzikës.

‘Në qytetin e Liverpoolit ai ishte Cy Tucker, por për ne ai ishte bota jonë.

Ai përherë u përkëdhel për familjen e tij, veçanërisht gruan e tij, fëmijët dhe nipërit e mbesat, të cilët ai gjithmonë i dëboi me dashuri …./Lajmi.net/