Web Analytics
BallinaUncategorizedNdahet nga jeta aktorja e famshme, “Kassandra”

Ndahet nga jeta aktorja e famshme, “Kassandra”

Një grua e re shkruan telenovela në Kubë, ku bie në dashuri me një regjisor që sjell në jetë skenarët e saj, ata martohen dhe krijojnë një familje, ndërsa ajo kalon nga radioja në televizion dhe shkruan telenovelat në kohën e duhur, duke sjellë një makinë shkrimi në spital për të vazhduar punën pasi ajo të lindë, shkruan Washington Post.

Por ekziston një problem: Fidel Castro, re.gjimi shtypës i të cilit e çon atë të ikë në Miami me nënën, burrin, pesë fëmijët, dadon e fëmijëve dhe tre skenare, e detyruar të rifillojë karrierën e saj, ajo shet telenovelat e saj në një transmetues në Venezuelë dhe fillon të nxjerrë 35 faqe në ditë, duke shkruar telenovela që prodhohen në të gjithë Amerikën Latine.

Duke arritur një audiencë prej miliona, ajo nënshkruan një kontratë televizive dhe bëhet e njohur si “la madre de la telenovela”, nëna e telenovelës.

E tillë ishte jeta e Delia Fiallo, e cila tha se ajo ishte “e lindur për të shkruar telenovela”, telenovelat në gjuhën spanjolle në të cilat dashuria zakonisht pushton të gjithë, duke përfshirë ndarjet në klasa dhe njerkat që nuk i aprovojnë ajo ishte 96 vjeçare kur nderroi jete më 29 qershor në shtëpinë e saj në Coral Gables, lajmin e dha e bija e saj Delia Betancourt, e cila nuk dha një shkak të vd.ekjes.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit