5 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 13, 2019
Ballina Ndërpriten gërmimet në gropën misterioze në Rusi, shkaku është befasues

Ndërpriten gërmimet në gropën misterioze në Rusi, shkaku është befasues

Në Rusi ndodhet gropa më e madhe në botë, brenda të cilës thuhet se fshihen disa nga misteret më të mëdha, transmeton InfoKosova.

Kjo gropë është pagëzuar si “rruga drejt ferrit”.

Së fundmi Rusia ka nisur gërmimet dhe tashmë kjo gropë është e thellë 12 km e thellë.

Po sipas mediave të huaja gërmimi nuk mund të vazhdojë më tej, për shkak të temperaturave shumë të larta, të cilat kanë arritur deri në 180 gradë celsius.

Gjithashtu, bëhet e ditur se janë gjetur edhe fosilet e planktonit dy miliardë vjet të vjetra./InfoKosova/

Shiko Fotot:

608,855FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Fitoi 700.000 dollarë pasi zgjidhi këtë ekuacionin 379 vite të pazgjidhshëm

Mendoni se të jesh profesor matematike nuk të jep përfitime të mëdha monetare? Andrew Wiles dëshmon të kundërtën. Ai ka fituar plot 700 mijë dollarë pasi...
web
analytics