Në këto komuna janë konfirmuar 276 rastet e reja me koronavirus

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 404 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjur.mimi i kontakteve të ras teve në terren prej të cilëve rezultojnë 276 ras te pozitive.

Numri total i ras teve pozitive është 7.413 ras te nga 34.720 persona të dys.himtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 185 raste të vde,kjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 153 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 4.027 ras te, kurse numri i ras teve ak tive është 3.201.

Rastet pozitive janë nga: