Web Analytics
BallinaNe Mynih është duke qëndruar edhe ky person shumë i dashur për...

Ne Mynih është duke qëndruar edhe ky person shumë i dashur për kosovarët

Në Mynih të Gjermanisë është duke u mbajtur c, atje po marrin pjesë lider e personalitete nga e gjithë bota, gjithashtu atje është parë edhe një grua shumë dashur për kosovarët, bëhet fjalë për Ish- Sekretaren amerikane të Shtetit, Madeleine Albright.

Në Konferencën e Sigurisë që po zhvillohet në Mynih të Gjermanisë, po marrin pjesë personalitete e lider botërorë, atje është parë edhe Madeleine Albright, e cila është shumë e dashur për kosovarët, për atë çfarë ka bërë gjatë luftës në Kosovë.

Albright, është parë në një panel, duke diskutuar të ardhmen e investimeve energjetike, dixhitale dhe infrastrukturës në Evropën Qendrore.

Në Mynih, janë duke qëndruar edhe liderët e Kosovës, presidenti Thaçi, ka kanë zhvilluar disa takime të rëndësishmesh me zyrtarë të lartë amerikan dhe të vendeve tjera.

Ndërsa, kryeministri, Kurti, deri tani nuk ka pasur asnjë takim me zyrtarët e lartë amerikanë, ai vetëm sot është takuar me Richard Moore.

Nuk dihet nëse ndonjëri nga liderët tanë do të takohet me të.

Vendosmëria dhe përkushtimi i Sekretars Albright për ta ndalur gjenocidin në Kosovë dhe për t’ia kthyer lirinë dhe shpresën një populli të shtypur ishin kruciale për të ardhmen e popullit tonë.

Sekretarja Albright, e cila ishte e pakompromis ndaj dhunës që regjimi i Millosheviqit po ushtronte në Kosovë./gazetametro.net

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit