Web Analytics
BallinaNë ShSKUK po trajtohen 141 pacientë nga COVID-19

Në ShSKUK po trajtohen 141 pacientë nga COVID-19

141 pacientë po trajtohen nga COVID-19, në kuadër të klinikave klinikat COVID-19 në QKUK dhe spitalet e përgjithshme.

133 janë të konfirmuar me COVID-19 pozitivë, 8 negativ.

Në njoftim bëhet e ditur se 102 pacientë janë me oksigjeno-terapi, kurse në Mjekim Intensiv, 12 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 51 pacientë

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 12 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 3 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 7 pacientë. Telegrafi/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit