Web Analytics

Nëna e Edona James tregon pse ishte kundër që e bija të ndërronte gjininë

Botuar nga: InfoKosova

Rreth 9 vite më parë publiku shqiptar u njoftua me Edona James.

Një personazh aspak i njohur për audiencën deri atëherë, arriti të bëjë bujë me vetëm një intervistë.

Në të ajo tregoi se në këtë botë kishte ardhur si mashkull por asnjëherë nuk ishte ndierë si i tillë.

Ndaj edhe kishte vendosur që t’i nënshtrohej ndërhyrjeve kirurgjike për të bërë transformim drastik në fizikun e saj.

Pra, ajo publikisht kishte deklaruar se është transgjinore.

Pas saj Edona ‘u zhduk’ nga jeta publike, por emri dhe figura e saj nuk u harruan.

Ajo u ftua të bëhet pjesë e Big Brother VIP Kosova.

Ishte konkurentja që theu rekord në rrjetet sociale.

Arriti të shkoj edhe në finale.

Ngjashëm si rrugëtimi i saj në Big, as jeta e saj nuk ishte e lehtë.

Një episode të shkurtër të jetës së saj, për Insajderin e ka rrëfyer nëna e saj, Ikballja.

Shiko videon:

Të FUNDIT