Nëse dëshironi të humbni peshë verës, duhet ta konsumoni këtë pije

Në këtë artikull, do t’iu japim një recetë me përbërës krejtësisht natyral.

Bëhet fjalë për një përzierje përbërësish natyral, e cila do iu ndihmojë të përshpejtoni metabolizmin dhe të humbni peshë shpejt.

Receta:

Përbërësit

– Një lugë çaj rrënjë xhenxhefili të grirë

– Një kastravec

– Një limon

– Një limon të athët

– 12 gjethe nenexhiku

– një litër ujë

Përgatitja

Qërojeni dhe më pas coptojeni kastravecin.

Ndajini në copa të vogla po ashtu edhe limonin, limonin e athët dhe xhenxhefilin.

Vendosini të gjithë përbërësit në një shishe qelqi.

Mbajeni pijën të freskët në frigorifer përgjatë tërë natës.

Pijini tri gota në ditë prej tij

– në mëngjes dhe gjysmë ore para vaktit ushqimor.

Ky kombinim i shëndetshëm do iu ndihmojë të humbni peshë dhe të shkrini dhjamin e barkut, pa u ndjejë të uritur.

Përveç kësaj, përbarja gjithashtu përforcon sistemin imunitar dhe ofron ndjenjen e të qenit i freskët.