Web Analytics
BallinaUncategorizedNëse doni që telefoni juaj të bëjë më shumë se 2 vite,...

Nëse doni që telefoni juaj të bëjë më shumë se 2 vite, mos e bëni këtë gabim

Nëse doni që smartphoni juaj të zgjasë më gjatë se dy vite, ky informacion mund të jetë i dobishëm për ju.

Zakonisht ne i lëmë telefonat gjatë natës në karikim në mënyrë që paisja të jetë 100% e ngarkuar në mëngjes.

Lajmi i keq është se pajisjet tona mbajnë veten në nivelin 100% gjatë gjithë natës duke u përpjekur të kompensojnë një shkarkesë të lehtë.

Dhe kjo fillon të zvogëlojë kapacitetin e baterisë me kalimin e kohës.

Për më tepër, bateritë e litiumit nuk kërkojnë një karikim të plotë sepse tensioni i lartë e nxjerr jashtë loje baterinë.

Gjithashtu nuk këshillohet ta shfrytëzoni telefonin deri sa ta çoni 0% dhe të fiket vetë.

Pra mos e shkarkoni tërësisht.

Sapo të shkojë minimumi 20% duhet të fikni internetin, të stoponi çdo aktivitet tjetër dhe të karikoni celularin.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit