Web Analytics
BallinaUncategorizedNëse i keni këto monedha, mund t’i shisni për mijëra euro

Nëse i keni këto monedha, mund t’i shisni për mijëra euro

Këto janë monedhat metalike të veçanta të cilat mund të shiten për mijëra euro në treg, shkruajnë mediat ndërkombëtare.

Për shembull, monedha ku figuron Mbretëresha e Monakos është shumë e rrallë dhe vlen mijëra euro, para të cilat janë të interesuar t’i paguajnë koleksionuesit e tyre.

Kur bëhet fjalë për Euro-n, monedha 2 euroshe me Mbretëreshën e Monakos prapa kap vlerën prej 1300 eurosh në treg, por natyrisht që ajo rrallë mund të gjendet.

Vetëm një në 20 mijë monedha vlen kaq shumë para dhe është vështirë të dihet se cila prej tyre do të vlerësohet në një vit të caktuar.

Zakonisht, detajet e bëjnë një monedhë të vlefshme, prej peshës e deri te ndonjë shënim mikroskopik që gjendet në vetëm disa prej tyre.

Rrjetet Sociale

630,279FansaPëlqeje
28,213NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit