Web Analytics
BallinaJETËNëse i përjeton këto shenja dikush po manipulon me personalitetin tënd

Nëse i përjeton këto shenja dikush po manipulon me personalitetin tënd

Është vështirë të kuptohet se kur dhe nga kush po manipuloheni.

Njerëzit dinë të jenë të aftë, të mbulojnë tendencat e tyre të vërteta.

Që të siguroheni se nuk jeni lodër në duar të tyre, kujdesuni për këto gjëra.

1. Të dini nëse ata e kanë manipuluar dikë tjetër

Doni të dini si të zini një manipulues?

Kuptoni nëse ata kanë provuar edhe më parë të manipulojnë dikë tjetër si marionetën.

Nëse e kanë bërë, ata e bëjnë sërish, e pa problem edhe me ju.

2. Ata flasin dhe veprojnë shpejtë

Ata i bëjnë gjërat sa më shpejtë që munden, përfshirë edhe ndërtimin e lidhjeve.

Kjo i bën ata të shfrytëzojnë më të mirën nga dikush dhe të largohen pasi t’i kenë përdorur.

3. Atyre ju humbë durimi

Manipuluesit irritohen shpejtë kur ju nuk i bëni lëvizjet e duhura dhe kur nuk i arrijnë qëllimet e tyre.

Ata kanë nevojë për ndryshim dhe për ngazëllim.

Kështu që, ata largohen me shpejtësi, kur ju nuk mundeni t’i plotësoni dhe atë në shpejtësi.

4. Ata ju bëjnë të dukeni keqbërësi

Çfarëdo që bëni apo thoni, ju jeni i keqi.

Ju nuk po bëni sa duhet.

Ti je ai që po e bën shfrytëzimin.

Të duket gjë e njohur?

Ata mundohen të jenë viktima dhe manipulojnë tjerët, duke i bërë të tjerët të këqij.

5. Ata luajnë me ndjenjat tuaja

Manipuluesit bëjnë krejt çka munden, për t’ju njohur më mirë.

Kjo është vegla e tyre më e mirë e manipulimit.

Ata ju manipulojnë emocionalisht dhe në mënyrë shpirtërore, për të bërë gjëra që përfitojnë dhe ju mbajnë nën kontroll.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek

Të Fundit