Nëse jeni beqare dhe ju pyesin për martesë,përgjigjuni si Mariza Ikonomi

Këngëtarja e mirënjohur Mariza Ikonomi është një nga zërat më të veçnatë shqiptar.

Edhe pse personazh publik,as ajo si shumë vajza të tjera nuk i shpëton pyetjes së martesës.

Teksa ndodhej në një festë,gazetari i “Stop” e pyeti pikërisht rreth kësaj teme dhe Mariza me të qeshur u përgjigj:

“Ehu prit njëherë të pijmë këtë gotën ose këtë shishen, pastaj të shohim”.

Edhe pse më herët këngëtarja na ka treguar se është dikush i cili i ka marrë zemrën,mesa duket ka akoma ca pije të ngelur në shishe për tu hedhur drejt martesës.