Web Analytics
BallinaLAJMENesër mblidhet Kuvendi: Zhvillohet interpelancë me ministrin Murati për çështjen e pagave

Nesër mblidhet Kuvendi: Zhvillohet interpelancë me ministrin Murati për çështjen e pagave

Seanca e radhës plenare e Kuvendit do të mbahet të premten, duke filluar nga ora 10:00.

Kështu është njoftuar përmes një komunikate për media, ku është njoftuar edhe rendi i ditës, i cili përfshin, deklarimet jashtë rendit të ditës, pyetjet parlamentare.

Po ashtu në rënd të ditës është edhe interpelanca me ministrin e Ministrisë së Financave, Punës dhe Transfereve, z. Hekuran Murati për çështjen: “Cenimi i të drejtave të punëtorëve në administratën shtetërore me ndalimin e pagave, si dhe presioni mbi pushtetin lokal, ndërhyrja në autonominë e komunave”.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,003NdjekësitNdjek

Të Fundit