Web Analytics
BallinaNesër protestojnë sërish punëtorët e Lotarisë së Kosovës

Nesër protestojnë sërish punëtorët e Lotarisë së Kosovës

Punëtorët e Lotarisë së Kosovës do të protestojnë nesër sërish për miratimin e ligjit për ta.

Protesta do të nis në ora 11:00 dhe do të mbahet para ndërtesës së qeverisë.

“Çështja e Lotarisë së Kosovës ende vazhdon të mbetet peng i vendimeve politike qysh nga viti 2019,ndërsa punëtorët e saj janë në gjendje të rëndë ekonomike dhe ekzistenciale.

Qeveria është aksionare dhe pronare e vetme e Lotarisë së Kosovës dhe ka obligim ndaj punëtorëve të saj” thuhet në njoftimin e tyre.

Lotaria e Kosovës kërkon nga Qeveria t’i ndihmojë në realizimin e së drejtës themelore për të punuar.

Paralajmërohet se protestat do të vazhdojnë deri në miratimin e ligjit për Lotarinë e Kosovës./Telegrafi/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,002NdjekësitNdjek

Të Fundit