Web Analytics
BallinaSPORTAUTONga kjo shtëpizë doli motoçikleta më e fuqishme në botë

Nga kjo shtëpizë doli motoçikleta më e fuqishme në botë

Është motoçikleta “Harley-Davidson” që njihet si pushtuesi i rrugëve, duke u referuar në jetëgjatësinë dhe fuqinë e saj në rrugë.

Motoçikleta më e fuqishme në botë ka filluar të brumoset në vitin e largët 1903, në Milwaukee, Wisconsin nga William S. Harley dhe Arthur, Walter e William A. Davidson.

Kjo motoçikletë ka mbetur në mendjen e të gjithëve se si i ka rezistuar edhe Depresionit të Madh gjatë viteve të ’30-a, në të cilat vite shumica e kompanive kanë falimentuar.

Shiko Fotot:

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit