Web Analytics
BallinaUncategorizedNga pastrimi i toksinave tek zvogëlimi i kolesterolit, receta me limon të...

Nga pastrimi i toksinave tek zvogëlimi i kolesterolit, receta me limon të zier ka mahnitur të gjithë

Ne të gjithë i dimë përfitimet e ujit të limonit, por a e dini se mund t’i rritni përfitimet e tij duke e zier atë.

Receta që ju nevojitet të gjithëve!

Ju duhet:

-6 limonë

-600 ml ujë

-Mjaltë sipas dëshirës

Përgatitje

Prini 6 limonë në gjysmë.

Pastaj hidhini ato në një tenxhere me ujë.

Zijini për 3 minuta, pastaj lëreni tenxheren të ftohet për 10 – 15 minuta.

Pastaj, hiqni limon nga uji.

Derdhni ujin e nxehtë të limonit në një filxhan çaji dhe pjesën pjesën tjetër të ujit të ngrohtë të limonit hidheni në një shishe qelqi për përdorim të mëvonshëm.

Shënim: Nëse doni të ëmbëlsoni pijen tuaj mund të shtoni mjaltë.

Përfitimet

-Nxit sistemin imunitar

-Mbron nga ftohja

-Ai jep një nxitje të jashtëzakonshme të energjisë

-Ndihmon në tretje dhe rregullon metabolizmin

-Pastron nga toksinat e ndryshme

-Balancon pH Nivelet e organizmit

-Pastron lëkurën dhe e bën atë të duket bukur

-Frymë e freskët

-Ndihmon në humbjen e peshës

-Nxit disponimin dhe lumturinë, parandalon depresionin

-Hidraton sistemin limfatik

-Promovon shërimin

/Ora News.tv/

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit