Nisen për në Bergamo 30 mjekët/ Rama: Sot të gjithë jemi italianë

Kryeministri Edi Rama ka shkuar në Aeroportin Nënë Tereza në Rinas për të përcjellë 30 mjekët dhe infermierët që do të nisen për Itali, ku do të ndihmojnë në luftën kundër Koronavirusit.

Kryeministri është shprehur se të gjithë në këto ditë jemi italian dhe se Italia do të e fitojë këtë luftë.

Ministria Manastirliu u shpreh se të ju kanë dhënë fjalën se për familjarët e tyre për sa kohë ata nuk do jenë këtu do të ketë kujdes maksimal.

Rama e mbyll me një batutë, rrugë e mbarë pa ju dhënë dorën.

Mjekët do të shkojnë në qytetin e Bergamos, vend i cili është më i godituri nga Koronavirusi.