Web Analytics
BallinaNjë lajm i mirë: Ky shtet lehtëson masat për pushuesit kosovar, ja...

Një lajm i mirë: Ky shtet lehtëson masat për pushuesit kosovar, ja cilat plazhe mund t’i vizitoni

Bullgaria do të lejojë turistët nga Serbia, Maqedonia e Veriut, Shqipëria, Kosova, Bosnja, Mali i Zi, Moldavia, Izraeli dhe Kuvajti që të vizitojnë vendet e saj turistike.

Kjo nëse posedojnë një test negativ të Covid-19.

Lajmin e bëri me dije Ministria e Shëndetësisë së Bullgarisë.

Testet negative duhet të jenë të 72 orëve të fundit.

Turistët nga Ukraina do të lejohen me të njejtat kushte, thuhet në deklaratën e ministrisë.

Bullgaria ka nevojë për turistë që vizitojnë Detin e Zi, pasi vizitat nga të huajt janë tkurrur shumë që nga përhapja e pandemisë.

Rrjetet Sociale

Na ndiqni
613,801FansaPëlqeje
28,304NdjekësitNdjek
1,001NdjekësitNdjek

Të Fundit