3.3 C
Kosovo
E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Uncategorized Njerëzit qeshnin me të kur ai mbjelli pemë në shkretëtirë, dhe kjo...

Njerëzit qeshnin me të kur ai mbjelli pemë në shkretëtirë, dhe kjo është ajo që ndodhi më pas …

Pemët janë një pjesë e rëndësishme e shumë ekosistemeve të planetit tonë dhe kanë cilësinë e stabilitetit të tokës tonë.

Plus, ekziston fakti se pemët janë disa prej bimëve më të mëdha që prodhojnë oksigjen në planet, shkruan InfoKosova.

Në fakt, 28% e oksigjenit tonë global vjen nga pemët.

Sot ju sjellim historinë mahnitëse të Joes që ka bërë jetën e tyre për ti bërë pemët që dikur ishin shkatërruar./InfoKosova/

Shiko Videon:

608,993FansLike
29,781FollowersFollow
1,053FollowersFollow

TË FUNDIT

Merkel: Vendet e BE-së të bashkëpunojnë për ndryshimin e klimës

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të veprojnë së bashku kundër ndryshimit të klimës, nëse dëshirojnë të luajnë një rol kryesor në këtë çështje,...
web
analytics