5 C
Kosovo
E premte, Dhjetor 13, 2019
Ballina Uncategorized Njihuni me 10 anije më të mëdha në botë !

Njihuni me 10 anije më të mëdha në botë !

Disa nga anijet më të mëdha në botë janë kaq gjigante saqë nuk mund ta kuptojmë sa të mëdha janë, shkruan InfoKosova.

Anijet turistike, cisternat, transportuesit e avionëve … ata janë kaq masiv saqë ato janë të krahasueshme me ndërtesat më të larta në botë, nëse ato do të ishin në vendin e tyre, siç është Ndërtesa e Empire State, Kulla Sears, Burj Khalifa dhe Kullat Petronas.

Shumë njerëz mendojnë se Titaniku ishte një nga anijet më të mëdha në histori, por pavarësisht nga emri i saj, Titaniku është i vogël në krahasim me anijet më të mëdha të sotme.

Le të hedhim një vështrim në dhjetë nga anijet më të çmendura dhe më të mëdha në botë sot./InfoKosova/

Shiko Videon:

608,855FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Fitoi 700.000 dollarë pasi zgjidhi këtë ekuacionin 379 vite të pazgjidhshëm

Mendoni se të jesh profesor matematike nuk të jep përfitime të mëdha monetare? Andrew Wiles dëshmon të kundërtën. Ai ka fituar plot 700 mijë dollarë pasi...
web
analytics