10.8 C
Kosovo
E premte, 13 Dhjetor, 2019
Ballina SPORT Njihuni me 11-shën më të shtrejt historikisht në futboll

Njihuni me 11-shën më të shtrejt historikisht në futboll

Harry Maguire kaloi tek United dhe ishte një ndër kalimet më të shtrenjëta historikisht në futboll, dhe kjo e bëri që të futet në 11-shën më të shtrenjtë në futboll, shkruan InfoKosova.

6 lojtarët më të shtrenjtë mbanë liga e Anglisë “Premier League”, 2 lojtarë janë të Manchester United, 2 lojtarë të Manchester City, 1 lojtarë në Liverpool dhe 1 lojtarë në Chelsea.

5 lojtarët tjerë janë: 2 në Barcelona, 2 në PSG dhe 1 në Bayern Munich.

Më poshtë e gjeni edhe vizualisht 11-shën më të shtrenjtë në historinë e futbollit të ndarë në pozicionet që luajnë këta lojtarë./InfoKosova/

608,850FansLike
29,781FollowersFollow
1,052FollowersFollow

TË FUNDIT

Hoxha apel shqiptarëve: “Nëse s’keni pare, trusni b…ën dhe kqyrne Feriden”

Imami nga Shkupi, Sadulla Bajrami në një ligjeratë para xhematit ka folur rreth varfërisë. Ai ka apeluar që nëse nuk keni para, të rrini në...
web
analytics