Një vajzë e re, modele dhe shumë e bukur në mënyrën e vet, ajo ka vendosur që të luftoj të gjitha stereotipet për kufizimit e së bukurës, shkruan InfoKosova.

Sophia Hadjipanteli për BBC ka dhënë një intervistë ku tregon se ajo e pëlqen veten ashtu siç është.

Ani pse njerëzit e gjykojnë per vetulla te zeza edhe pse ajo nuk depilohet.

Unike, ndryshe shokuese e shëmtuar e bukur, këto janë epitetet qe ju ndanë asajna ne rrjetet sociale.

Sophia Hadjipanteli, ka treguar se po përballet me gjuhë të urrejtjes dhe ashtu paragjykime, por ajo e pëlqen mënyrën se si duket dhe vetëm kjo ka rëndësi. /InfoKosova/

Shiko Videon: